SKRIVBORDSSTOL, "Sjuan", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark, 2005.

356835. SKRIVBORDSSTOL, "Sjuan", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark, 2005.

Mörkgrå högglanslack. Kromad benställning på hjultrissor. Höj- och sänkbar. Märkt undertill.
Enligt uppgift en utställningsstol i montrar för mässor.

Sitthöjd 44 cm.
Rygghöjd 80 cm.
Måtten är i lägsta läget.

Minutiösa lackskador, repor på lack (gott skick).

Gör en kostnadsfri värdering!

Sitthöjd 44 cm.
Rygghöjd 80 cm.
Måtten är i lägsta läget.

Antal besök: 1 528