356835. SKRIVBORDSSTOL, "Sjuan", Arne Jacobsen för Fritz Hansen, Danmark, 2005.
Mörkgrå högglanslack. Kromad benställning på hjultrissor. Höj- och sänkbar. Märkt undertill.
Enligt uppgift en utställningsstol i montrar för mässor.
Sitthöjd 44 cm.
Rygghöjd 80 cm.
Måtten är i lägsta läget.
Minutiösa lackskador, repor på lack (gott skick).