XTRADEFACTORY/KARE DESIGN. ”ATLETEN”, glasfiber, 2000-tal.

356445. XTRADEFACTORY/KARE DESIGN. ”ATLETEN”, glasfiber, 2000-tal.

DESIGN SKULPTUR ”IDROTTAREN” av XTRADEFACTORY.

Mått: 73 cm (höjd)
Bredd: 53 cm
Botten: 71 x 47 cm

Med en spänd och koncentrerad hållning förbereder denna idrottsman för sin start i det okända. Finns i svart eller vitt eller i silver Figuren återspeglar ögonblickets spänning. Ingen vet om det är en simmare, en gymnast eller till och med en kroppsbyggare, det finns inga gränser för tolkningen. Skulpturen är täckt med högglanslack. Den livliga figuren bildar en intressant kontrast till den statiska basen.

Denna idrottsman är kärleksfullt utformad och kommer att vara blickfångaren i din rumsinredning.
Estetik och elegans personligen!
Tillverkad av glasfiber av hög kvalitet.

Presentidé för sista minuten & samlarobjekt!
Bra tillstånd av bevarande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått: 73 cm (höjd)
Bredd: 53 cm
Botten: 71 x 47 cm

Bra tillstånd av bevarande.

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 4 224