PARTI DIVERSE, 1900-tal.

348287. PARTI DIVERSE, 1900-tal.

Vas, Bo Fajans, Gefle, etikettmärkt, höjd 39 cm, 1900-talets tredje fjärdedel.
Ett par bordslampor av glas, möjligen föredetta vaser, märkta Flygsfors, höjd 34 cm.
Bordslampa av flussglas samt gulmetall, troligen omgjord fotogenlampa, delbar, totalhöjd 59 cm.

Bruksslitage, fot med lagning på bordslampa, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 591