MINIATYRMYNT, 18k guld, efter 1713 års riksdaler, KARL XII (1697-1718), Carolus XII Dg Rex Sve, "Med Guds Hjelp", 1900-tal. Vikt 3,5 gram.

347645. MINIATYRMYNT, 18k guld, efter 1713 års riksdaler, KARL XII (1697-1718), Carolus XII Dg Rex Sve, "Med Guds Hjelp", 1900-tal. Vikt 3,5 gram.

Diameter ca 19 mm.

Bruksslitage, lätt buckligt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 19 mm.

Bruksslitage, lätt buckligt.

Antal besök: 8 311