347645. MINIATYRMYNT, 18k guld, efter 1713 års riksdaler, KARL XII (1697-1718), Carolus XII Dg Rex Sve, "Med Guds Hjelp", 1900-tal. Vikt 3,5 gram.

Diameter ca 19 mm.

Bruksslitage, lätt buckligt.

Diameter ca 19 mm.

Bruksslitage, lätt buckligt.

Föremålets betalsätt

KlarnaBetalkortBankgiroBanköverföring

Stadsauktion Sundsvall
Föremålsnr
347645

Om auktionshuset

Namn
Stadsauktion Sundsvall AB
Momsnr
SE556942737901
Org.nr
556942-7379
Telefon
060-17 00 40
Adress

Heffnersvägen 32
856 33 Sundsvall
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 2 282