SALSSKÅP, "Smålandsstjärnan", 1700-tal.

344660. SALSSKÅP, "Smålandsstjärnan", 1700-tal.

Ekträ med intarsia.
2-delat. Profilerat krön.
Ovanskåp med 5 hyllplan samt skedhylla.
Originallås samt originalnyckel.
Längd 106 cm
Bredd 31 cm
Höjd 200 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Torrsprickor. Senare fötter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ekträ med intarsia.
2-delat. Profilerat krön.
Längd 106 cm
Bredd 31 cm
Höjd 200 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Torrsprickor. Senare fötter.

Antal besök: 1 873