GLASSERVIS, 59 delar, helkristall, "Silvia", Ingeborg Lundin, Orrefors. 1900-tal.

323281. GLASSERVIS, 59 delar, helkristall, "Silvia", Ingeborg Lundin, Orrefors. 1900-tal.

9 st vinglas höjd 14,8 cm.
9 st sherryglas, höjd 11,3 cm.
10 st snapsglas, höjd 13,7 cm.
9 st, ölglas, höjd 12,2 cm.
9 st whiskyglas, höjd 6,7 cm.
1 st karaff, höjd 24,5 cm.
1 st skål, diameter 14,4 cm, höjd 11,5 cm.
2 st ljuslyktor signerade "Orrefors", diameter 8,5 cm, höjd 4 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

9 st vinglas höjd 14,8 cm.
9 st, ölglas, höjd 12,2 cm.
9 st whiskyglas, höjd 6,7 cm.
1 st karaff, höjd 24,5 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 1 876