321541. HYLLA med VITRINDEL, fanerad i mörkbonad björk, 1930-/40-tal.
Underdel (delbar) med 3 skåpsluckor, överdel med vitrindel i mitten med 3 glas hyllor, och hyllor på sidorna.
Höjd 148, längd 161, bredd 35 cm.
Slitage, senare tillagd mellan skiva mellan under- och överdel, kan väljas bort. Fanerskador, repor och märken, listskada på skåpslucka.