VAS, stengods, Berndt Friberg, Gustavsberg, 1900-talets senare hälft.

320502. VAS, stengods, Berndt Friberg, Gustavsberg, 1900-talets senare hälft.

Märkt Friberg, Studiohand samt t(?).
Etikett delvis sönderriven, pris har varit 75 kr.
Höjd 15 cm.

Bruksslitage, ett par smärre luftbubblor i glasyren.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15 cm.

Antal besök: 1 961