319634. TAKLAMPA, Modell 2560, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn.
Stomme i metall/mässing med tygklädd skärm.
Skärm modell 2560, Montage möjligen 2559.
Diameter ca 50 cm.
Höjd (exklusive sladd) 26 cm.
Ej märkt.
Slitage.
Hål samt fläckar. Flera små hål samt reva. Lagning.
Metall anluppen.
El ej funktionstestad.