HUSHÅLLSVÅG i gjutjärn, 10 Kilo, 1900-talets första hälft.

311739. HUSHÅLLSVÅG i gjutjärn, 10 Kilo, 1900-talets första hälft.

Höjd 31 cm.
Tavla i emalj. Märkt Hushållsvåg 10 Kilo.
Dekor av lejon, girlanger med rosetter samt fötter i form av lejontassar.

Slitage.
Anluppen.
Ej funktionstestad.
Något sned.
Tavla i emalj med avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 31 cm.

Slitage.
Anluppen.
Ej funktionstestad.
Något sned.
Tavla i emalj med avslag.

Antal besök: 1 274