SKRIN, glas, Opaline Elli Ferro, Murano, Italien, möjligen Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt.

308497. SKRIN, glas, Opaline Elli Ferro, Murano, Italien, möjligen Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt.

Höjd 8 cm. Diameter 10 cm.

Turkos glasmassa. Beslag av förgylld mässing. Etikettmärkt. Längd 13. Höjd 11 cm.

Obetydliga nagg på kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 8 cm. Diameter 10 cm.

Obetydliga nagg på kanten.

Antal besök: 3 171