CARL MALMSTEN. Matsalsgrupp, 10 delar, "Calmare Nyckel" samt "Guldheden".

308186. CARL MALMSTEN. Matsalsgrupp, 10 delar, "Calmare Nyckel" samt "Guldheden".

Skåp, "Calmare Nyckel", Längd: 117, Bredd: 44,5, Höjd: 174,5 cm

8 Stolar, "Guldheden", Rygghöjd: 87 cm

Bord, brickmärkt, Längd exklusive iläggsskivor: 155, Bredd: 100, Höjd: 74 cm
2 Iläggsskivor: Längd per styck: 55 cm.

Bruksslitage.
Bordsskiva med fläckar.
Skåp med mindre faner släpp nertill.

Nyckel/nycklar finns.

Carl Malmsten (1888–1972)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.
Bordsskiva med fläckar.

Nyckel/nycklar finns.

Carl Malmsten (1888–1972)

Antal besök: 2 322