307035. MATSERVISDELAR, porslin, 11 delar,"Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-tal.
4 buljongkoppar med fat.
6 djupa tallrikar, diameter 21 cm.
Skål på fot, diameter 20,5, höjd 15,5 cm.
UPPDATERING tors 23/7 kl 09:32: Ändring från 8 st djupa tallrikar till 6 st djupa tallrikar samt från 13 delar till 11 delar.
Bruksslitage. En buljongkopp med tillverkningsdefekt. Skål på fot med hårsprickor på undersida.