PABLO PICASSO. Grafik, litografi i begränsad upplaga ur ”Le Visage de la Paix”. (1/6).
303502. PABLO PICASSO. Grafik, litografi i begränsad upplaga ur ”Le Visage de la Paix”. (1/6).
Pablo Picasso (28.10.1881 Malaga - 08.04.1973 Mougins); i detta parti en litografi inramad i passepartout ur serien ”Le Visage de la Paix”, redaktör 1993 Musee National/Maguelli, Vallauris. Grafisk signerad och daterad i tryck, numrerad för hand 1317/2000. Mått ca. 40 x 30 cm/25 x 19 cm.