TOBAKSBURK med lock, gjutjärn, dekor av spelande män, 1900-tal.

301348. TOBAKSBURK med lock, gjutjärn, dekor av spelande män, 1900-tal.

Cylinderformad tobaksburk med dekor i relief.
Höjd 18 cm.
Diameter 13,5 cm.
Text: Inter Bibendum Large Fumandum 1800.
Översättning "När man dricker krävs mycket rökande".

Innerlock saknas.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 18 cm.
Diameter 13,5 cm.

Innerlock saknas.
Bruksslitage.

Antal besök: 666