PARTI LAMPOR, 3 delar, bl a golvlampa, Anders Pehson för Atelje Lyktan, "Bumling".

300058. PARTI LAMPOR, 3 delar, bl a golvlampa, Anders Pehson för Atelje Lyktan, "Bumling".

Golvlampa "Bumling"
Brunlackad plåt. Höjd 128 cm
Bordslampa med bastskärm. Höjd 27 cm
PH 4/3, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark,
Diameter ca 42 cm.

Bruksskick
PH 4/3 utan insats och med bortfall och slitage
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Golvlampa "Bumling"
Brunlackad plåt. Höjd 128 cm
Diameter ca 42 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Antal besök: 1 357