UNBEKANNTER KÜNSTLER. ”Akropolis”, olja på duk, signerad ”Merz W.”.

297921. UNBEKANNTER KÜNSTLER. ”Akropolis”, olja på duk, signerad ”Merz W.”.

Merz, W., ”Akropolis”, signerad nedre fram till höger.
mått 84 x 111 cm (höjd x bredd)

Akropolis i Aten är förmodligen den mest kända representanten för stadens fästningar i antikens Grekland som kallas Akropolis.

Bra tillstånd av bevarande. Inramad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 1 390