TEMA HAGASESSORNA, 7 delar, bland annat fotografier.

294649. TEMA HAGASESSORNA, 7 delar, bland annat fotografier.

Bla 3 st vykort, "Tre små sessor - Ett album om prinsessorna Margaretha, Birgitta och Desirée" av Edgar Lund med bilder av Engelberth Bengtsson samt förord av H. K. H. Prinsessan Sibylla, Saxon & Lindströms förlag, 1940.

Bilders mått ca 12,5x8,5 cm - 39x29,5 cm.

Slitage, smärre skador, vykorten delvis postgångna, bok ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 793