TEMA HAGASESSORNA, 7 delar, bland annat fotografier.
294649. TEMA HAGASESSORNA, 7 delar, bland annat fotografier.
Bla 3 st vykort, "Tre små sessor - Ett album om prinsessorna Margaretha, Birgitta och Desirée" av Edgar Lund med bilder av Engelberth Bengtsson samt förord av H. K. H. Prinsessan Sibylla, Saxon & Lindströms förlag, 1940.
Bilders mått ca 12,5x8,5 cm - 39x29,5 cm.
Slitage, smärre skador, vykorten delvis postgångna, bok ej genomgången.