Diverse tändsticksaskar samt tändsticksaskhållare, 1900-talets första hälft.
1 st måttband 50 meter, stål, 1900-talets första hälft.
4 st piruettgafflar, 1900-talets mitt.
2 st små fat, Gefle, Jubileumsutställningen 1946 samt Gevalia Rosteriet 1938.
1 st fat, litet, Rörstrand, SJ, 1900-talets mitt.
1 st emaljerat järnfat, Klafreström.
Tändstickor, långa.
Diverse almanackor, Gävle, Tierp, med mera, 18-1900-tal.
1 st vas, nysilver.
2 st brevställ, marmor/glas samt mässing.
Bruksslitage, ej genomgånget.
Tändstickor, långa.
1 st vas, nysilver.
Bruksslitage, ej genomgånget.