Takkrona, metallsmide, etikettmärkt Bolin Smide, 4 st delar samt 4 st glasinsatser, 1900-talets tredje fjärdedel..
Väggur, trä samt mässing, lod finns, 1900-talets mitt.
Bruksslitage.
Bruksslitage.