ARTHUR PERCY. "Röd rubin", keramik, 15 delar, Upsala Ekeby Gefle.

288479. ARTHUR PERCY. "Röd rubin", keramik, 15 delar, Upsala Ekeby Gefle.

5 vaser, 3 ljusstakar, 2 fat, askkopp, 2 skålar med lock, skål samt karaff.

Smärre slitage samt ett nagg på karaffen.

Arthur Percy (1886–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Arthur Percy (1886–1976)

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 25 204