HÄNKELVAS, keramik, Nyman & Nyman, Höganäs, 1930-tal.

2850748. HÄNKELVAS, keramik, Nyman & Nyman, Höganäs, 1930-tal.

Vas med glasyr i orange/blågrå nyanser
Höjd 20, diameter ca 18 cm.

Bruksskick, obetydliga undersides nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20, diameter ca 18 cm.

Antal besök: 133