VÄGGUR med dekor av pärlemor, urverk från Linderoth, 1900-talets början.

280939. VÄGGUR med dekor av pärlemor, urverk från Linderoth, 1900-talets början.

Stort väggur med låda av trä med bronserad ram och inlägg av pärlemor i dekoren. Vit urtavla märkt Linderoth Stockholm.

Två nycklar medföljer.
Höjd 73 cm. Bredd 63 cm.

Skadad papp på urtavla
Repor samt torrspricka på låda
Spricka i bronserad ram
Ej funktionstestad
Fläckar
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Två nycklar medföljer.
Höjd 73 cm. Bredd 63 cm.

Skadad papp på urtavla
Spricka i bronserad ram
Ej funktionstestad
Fläckar
Bruksslitage.

Antal besök: 1 396