SALSSKÅP i trä, 4 delar, höjd ca 240 cm, 1800-tal.
273707. SALSSKÅP i trä, 4 delar, höjd ca 240 cm, 1800-tal.
Skåp med två hyllplan samt 3 överlådor varav en med inredning
4 underlådor
Mässingsbeslag
Höjd 180 cm, längd 133 cm, djup ca 53 cm
Överdel till skåp
Höjd 61 cm, längd 148 cm
Ett par skåpsdörrar med nyckel.
Bruksslitage
Avslag, repor, märken efter or
Överdel till skåp med lös platta
Dörrar med sprickbildning.
4 underlådor
Mässingsbeslag
Överdel till skåp
Höjd 61 cm, längd 148 cm
Bruksslitage
Dörrar med sprickbildning.