VÄGGRELIEF i stengods, fågel, Lisa Larson, Gustavsberg, 1960/70-tal.

270610. VÄGGRELIEF i stengods, fågel, Lisa Larson, Gustavsberg, 1960/70-tal.

Väggplatta i form av fågel, tillverkad mellan 1963-1972.
Vit stengodslera med målad och glaserad dekor i relief.
Längd ca 29 cm.
Höjd 17 cm.
Märkt Lisa. L.

Bruksskick.
Baksida med upphägning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 29 cm.
Höjd 17 cm.
Märkt Lisa. L.

Bruksskick.
Baksida med upphägning.

Antal besök: 666