TAKLAMPA i teak och glas, 1950-talet.

268428. TAKLAMPA i teak och glas, 1950-talet.

Femarmad takarmatur med teakstomme och ljushållare i mässing
Kupor i opakt glas
Höjd till kopp, 98 cm
Diameter, ca 53 cm.

Bruksskick, repor på stommen
Kupor med mindre nagg, en med avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kupor i opakt glas
Höjd till kopp, 98 cm
Diameter, ca 53 cm.

Bruksskick, repor på stommen

Antal besök: 825