TAVELRAM med dekor i fornnordiskstil, 1900-tal.

266030. TAVELRAM med dekor i fornnordiskstil, 1900-tal.

Yttermått 73x58 cm
Innermått 55,5x42,5 cm
Ram i gjuten massa, dekor av drakar mm, fornnordisk/nationalromantiskstil.
Portättfotografi av kvinna medföljare.
Passepartout med utskuren dekor av blommor.

Sprickbildning i ramen
Passepartout med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Yttermått 73x58 cm
Innermått 55,5x42,5 cm

Sprickbildning i ramen
Passepartout med slitage.

Antal besök: 1 145