2652209. STIG LINDBERG. Vas/ljusstake, fajans, "Snurran", Gustavsberg.
Femdelad. Modell 26 5. Märkt med studiohanden Målarsignatur Karin Gustavsson. Höjd 12, längd 32 cm.
Mindre ytslitage och repor. Mindre inre beläggning. Obetydliga stearinrester.
Stig Lindberg (1916–1982)