MJÖKKANNA samt SKÅLFAT, 4 delar, porslin, "Dinett", Bibbi Breger, Gustavsberg samt JIE Gantofta. 1950-tal.

263923. MJÖKKANNA samt SKÅLFAT, 4 delar, porslin, "Dinett", Bibbi Breger, Gustavsberg samt JIE Gantofta. 1950-tal.

1 st mjölkanna, "Dinett", höjd 14 cm.
1 st uppläggningsskål, "Dinett", längd 17 cm.
2 st uppläggningsfat, JIE Gantofta, längd 21 cm.

Bruksslitage, Ett av faten från JIE Gantofta med nagg i underkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 095