263227. SERVISDELAR i porslin, 18 st, "Regency", Mason's, England och "Fontana", Berit Ternell, Gefle 1973 - 1979.
"Regency" Plantation Colonial
12 dessertskålar, höjd 3,5 cm, diameter ca 16 cm
Stämplade Mason's, Patent Ironstone China, "Regency", England, C4475, No 821349, Permanent Acid Resisting Colours
"Fontana",
6 skålar, höjd 5 cm, diameter 19 cm
Stämplade VDN F555, Gefle, Sweden, Fontana.
Bruksskick.