Vas i rosa och gul glasmassa. Höjd 16 cm. Etikettmärkt Gusum Sweden. Signerad M Vobruba 82 mm, Gusum.
Skål i lila, rosa, orange och vit glasmassa. Höjd 11,5 cm. Diameter 16 cm. Signerad M Vobruba 83, Gusum.
Vas i illa glasmassa. Höjd 12,5 cm. Diameter 10 cm. Signerad M Vobruba 89, Gusum.
Bruksskick.
Bruksskick.