Skål på fot. Höjd 17 cm. Längd 18 cm. Rutslipade dekor. Etikettmärkt Kosta Sweden. Signerad Kosta LS 2689.
Karaff med propp. Höjd 26 cm. Rutslipade dekor. Etikettmärt Reijmyre 18R10 Sweden.
Ishink med tång och handtag i metall. Höjd 20 cm. Diameter 11,5 cm. Etikettmärkt Orrefors Sweden.
Bruksskick.
Bruksskick.