254439. SATSBORD i 3 delar, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Fanerat trä med större bord med inlagda kakelplattor signerade BAD. Róen
Höjd, 60, 58, 56 cm
Bredd, 51, 44, 37 cm
Minsta bordet med 4-delad fot
Största bordet, längd med uppslagsskivor, 86 cm.
Bruksslitage, repor, fläckar
1 uppslagsskiva med utgjutning.
Höjd, 60, 58, 56 cm
Bredd, 51, 44, 37 cm
Minsta bordet med 4-delad fot
Bruksslitage, repor, fläckar