BRUDKLÄNNING, Gala, 38, 1960-tal, BRUDKRONA, virkad guldtråd.

250681. BRUDKLÄNNING, Gala, 38, 1960-tal, BRUDKRONA, virkad guldtråd.

Enkel skärning, långärmad, pärlkantad hals och ärmslut., dragkedja i ryggen, något längre bak, figursydd, vidd i kjolen, Gala of Sweden. Brudkrona, diam 13,5, höjd 4,5 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 520