MATSALSGRUPP, 6 delar, Carl Malmsten, 1900-talets senare hälft.

247439. MATSALSGRUPP, 6 delar, Carl Malmsten, 1900-talets senare hälft.

Matsalsgrupp bestående av 1 matsalsbord, 4 st stolar och 1 skåp.
Skåp märkt Bodafors design Carl Malmsten. Made in Sweden 1963. Längd 100, bredd 38,5, höjd 96 cm.
Stolar med vadderad sits, märkt Möbel komponerad av Carl Malmsten. Sitthöjd 45 cm.
Bord med iläggsskivor, omärkt. Längd 110, bredd 110, höjd 72 cm, totallängd 176 cm.

Bruksslitage, märken, fläckar.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 192