PARTI SILVER, 17 delar Bl.a 2 st broscher Lagerströms Fabriks Aktiebolag, Stockholm. total vikt 145 gram.

244321. PARTI SILVER, 17 delar Bl.a 2 st broscher Lagerströms Fabriks Aktiebolag, Stockholm. total vikt 145 gram.

Hänge med lila glasstenar. Dekor av blommor. Längd 4,5 cm. Stämplad otydlig tillverkare, Stockholm, X9, Kattfot, S.
Oval ram i silver. Längd 16 cm. Bredd 11 cm. Stämplad Kattfot, S, 830 S.
Puderdosa med spegel. Diameter 6 cm. Stämplad 925, F, Sterling, Kattfot, S.
3 st halslänkar. Märkta 830 samt 925 S.
Ring. Märkt 925.
2 st broscher, emalj silver. Dekor av studentmössor. Lagerströms Fabriks Aktiebolag. Diameter 3 cm. Stämplade LFA, Stockholm, Kattfot, S.
4 st manchettknappar med gravyr. Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö. Stämplade GD&co, M, D9/T8, Kattfot, S.
2 st broscher. 1900-talets första hälft. Silver samt markasiter. Längd 5 cm samt 4 cm. Dekor av blommor. Stämplade Kattfot, S.
Slipsnål, Längd 7 cm. Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö, 1953. Stämplad GD&co, M, Kattfot, S, C9.
Brosch med sten. Längd 5,5 cm. Stämplad 830.

En halslänk defekt.
Gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ring. Märkt 925.

En halslänk defekt.
Gravyr.

Antal besök: 2 927