PARTI KOPPAR OCH MÄSSING, 15 delar.

243944. PARTI KOPPAR OCH MÄSSING, 15 delar.

Kopparföremål,
1 bytta med flaskgömma och utrymmen för 4 koppar, höjd 23 cm
1 bytta, höjd 20 cm
1 panna med stärt, höjd 11 cm
1 trefotad skål, höjd 8 cm
1 panna, diameter 17 cm
1 trefotad bytta, höjd 9 cm
1 bytta, höjd 10 cm
1 bytta med stärt, höjd10 cm
1 hink, höjd 14 cm, stämplad Svenskt handarbete, handförtennad
1 trefotad kaffekanna, höjd 22,5 cm
1 skrin med träfodring, längd 25 cm, gravering från 1923
1 klocka, höjd 5 cm
1 kaffekittel, höjd 20 cm, märkt S.A. Wissberg, 356
Mässingsföremål
1 kaffekanna, höjd 20 cm
1 trefotat ytterfoder, höjd 10 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kopparföremål,
1 bytta, höjd 20 cm
1 panna med stärt, höjd 11 cm
1 trefotad skål, höjd 8 cm
1 panna, diameter 17 cm
1 trefotad bytta, höjd 9 cm
1 bytta, höjd 10 cm
1 bytta med stärt, höjd10 cm
1 klocka, höjd 5 cm
Mässingsföremål
1 kaffekanna, höjd 20 cm

Bruksslitage.

Antal besök: 1 845