RUDOLF OTTO FRANKE. KVÄLL PROMENAD. Olja på duk. 70 x 60 cm L.U.sign.: Otto Franke Düsseldorf. ram.

242578. RUDOLF OTTO FRANKE. KVÄLL PROMENAD. Olja på duk. 70 x 60 cm L.U.sign.: Otto Franke Düsseldorf. ram.

Rudolf Otto Franke (1926 Kühnheide/Malmbergen - 1992 Düsseldorf). Studerade vid Folkwang School i Essen. Hans verk finns i olika museer.

Ram något skadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ram något skadad.

Antal besök: 11 926