ARMBANDSUR boett 14k guld samt RING 18k guld, 1900-tal.
237213. ARMBANDSUR boett 14k guld samt RING 18k guld, 1900-tal.
Armbandsur, boett 14k guld, urverk märkt Birka diameter ca 20 mm. Total vikt inkl glas och verk ca 7,8 gram.
Ring, otydliga stämplar, 18k guld, sverige, storlek ca 18. Vikt ca 2,8 gram.