KISTA, allmoge, 1800-tal.

2366845. KISTA, allmoge, 1800-tal.

Bemålad furu. Beslag av smide. Ägarmärkt. Längd ca. 41, bredd 27, höjd 29.

Slitage. Skador. Saknar lås och nyckel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 323