11 mattallrikar, diameter 25 cm.
12 djupa tallrikar, 24,5 cm.
12 större assietter, 19,5 cm.
12 mindre assietter, ca 16,5 cm.
6 uppläggningsfat, 39,5 x 27,5 cm, 34,5 x 24 cm, 2 st 25,5 x 17,5 cm och 2 st 20 x 12,5 cm.
3 serveringsskålar, 23 x 23 cm och 2 st 20,5 x 20,5 cm.
1 såskanna, längd 24,5 cm, bredd 14 cm, höjd 8,5 cm.
1 soppterrin, längd (inklusive handtag) 34 cm, bredd ca 20 cm, höjd (inklusive lock) 17 cm.
1 tillbringare, höjd ca 16 cm.
Smärre bruksslitage. 1 mattallrik med en kantnagg, tillbringaren med smärre fotnagg.
12 djupa tallrikar, 24,5 cm.
12 större assietter, 19,5 cm.