235640. ANDY WARHOL. Lp omslag nr 29, The Velvet Underground & Nico, 1967.

The Velvet Underground (John Cale, Sterling Morrison, Lou Reed, Maureen Tucker) and Nico.
LP, 12"(30 cm). Verve (subsidiary of MGA Records).
V6-5008 (stereo). V-5008 (mono). 2315056A
Offsert lithograph.
31,1x31,1 cm.

Något gulnad, skivan i gott skick.

Offsert lithograph.
31,1x31,1 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Garpenhus Auktioner
Föremålsnr
235640

Om auktionshuset

Namn
Garpenhus Konst & Auktion AB
Momsnr
SE556789180801
Org.nr
556789-1808
Telefon
040 - 12 84 80
Adress

Murmansgatan 124
212 25 Malmö
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 1 247