BÅLSLEV och SKEDAR, 2 st, silver, Sverige och Danmark 18-1900-tal. Totalvikt ca 205 gram.

2344457. BÅLSLEV och SKEDAR, 2 st, silver, Sverige och Danmark 18-1900-tal. Totalvikt ca 205 gram.

Bålslev med handtag i ebenholts, Johan Malmstedt Göteborg 1801. Längd 42 cm.
Skedar med förgyllt blad, P. Hertz, Köpenhamn. Längd 17 cm.

Bruksslitage, benknopp saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 172