BYRÅ, Louis XVI, Frankrike, 1700-tal.

2333733. BYRÅ, Louis XVI, Frankrike, 1700-tal.

Fanerad med mahogny med beslag i förgylld brons. Skiva i sten. Bredd 126 cm, djup 60 cm, höjd ca 83 cm.

Slitage, sprickor, ställvis maskstunget, skador, lagningar. Skivan med omfattande lagning. Kraftigt renoverad och kompletterad.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 692