POUL CADOVIUS. Hyllsystem, Danmark, 1900-talets mitt.

2317887. POUL CADOVIUS. Hyllsystem, Danmark, 1900-talets mitt.

Palisander. Väggplan 4 st, ca 80 x 237 cm. 6 hyllplan, ca 80 x 22 cm. 2 hyllplan ca 80 x 38 cm. 2 tidningshyllplan ca 80 x 35 cm. Skåp med skjutdörrar, ca 80 x 38 cm, höjd ca 42 cm. 2 lister, längd ca 161, bredd ca 4 cm. 4 st större väggkonsoller, ca 37 x 26 cm. 4 mindre väggkonsoller, ca 28 x 17 cm. 12 små väggkonsoller, ca 21 x 14 cm. Diverse skruvar medföljer.

CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.

Märken, slitage, ställvis blekt, skador, fläckar, färgrester, skruvhål.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 140