MATSERVISDELAR, 32 st, stengods, "Ruska", Ulla Procopé, Arabia, Finland.

2301522. MATSERVISDELAR, 32 st, stengods, "Ruska", Ulla Procopé, Arabia, Finland.

Bestående av:
6 mattallrikar, diameter ca 24,5 cm
8 assietter, diameter ca 20 cm
5 äggkoppar, höjd 4 cm
6 mockakoppar, höjd 4,5 cm
2 kaffefat, diameter ca 12,5 cm
askfat, diameter ca 16,5 cm
skål diameter ca 18,5 cm
skykanna, höjd ca 6,5 cm
kanna, höjd 13,5 cm
såskanna, höjd ca 7,5 cm.

Bruksslitage, mindre nagg och glasyrdefekter.

Bestående av:
5 äggkoppar, höjd 4 cm
6 mockakoppar, höjd 4,5 cm
askfat, diameter ca 16,5 cm
skål diameter ca 18,5 cm
skykanna, höjd ca 6,5 cm
kanna, höjd 13,5 cm
såskanna, höjd ca 7,5 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Ort
Sundsvall, Sverige
Placering
Hylla 2. A
Antal besök: 198