MATSERVISDELAR, 32 st, stengods, "Ruska", Ulla Procopé, Arabia, Finland.

2301522. MATSERVISDELAR, 32 st, stengods, "Ruska", Ulla Procopé, Arabia, Finland.

Bestående av:
6 mattallrikar, diameter ca 24,5 cm
8 assietter, diameter ca 20 cm
5 äggkoppar, höjd 4 cm
6 mockakoppar, höjd 4,5 cm
2 kaffefat, diameter ca 12,5 cm
askfat, diameter ca 16,5 cm
skål diameter ca 18,5 cm
skykanna, höjd ca 6,5 cm
kanna, höjd 13,5 cm
såskanna, höjd ca 7,5 cm.

Bruksslitage, mindre nagg och glasyrdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av:
5 äggkoppar, höjd 4 cm
6 mockakoppar, höjd 4,5 cm
askfat, diameter ca 16,5 cm
skål diameter ca 18,5 cm
skykanna, höjd ca 6,5 cm
kanna, höjd 13,5 cm
såskanna, höjd ca 7,5 cm.

Antal besök: 489