HATTAR, handsydda med fjädrar, Vahlborg Jönsson, 1950-tal.

2293872. HATTAR, handsydda med fjädrar, Vahlborg Jönsson, 1950-tal.

1 hatt med fasanfjädrar och en med svanfjädrar och flor
Höjd 13-14, diameter 15- 20 cm.

Bruksskick, ytslitage, speciellt på toppfjädrarna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 384