BJÖRN WIINBLAD. Skål samt fat, porslin, Danmark och Tyskland.

2291853. BJÖRN WIINBLAD. Skål samt fat, porslin, Danmark och Tyskland.

1 skål, V70, ajans, Danmark, diameter 122,5 cm, höjd 6 cm
1 fat, Rosenthal, Tyskland, längd 1.

Skål naggad på näbben och kantlagning.

Björn Wiinblad (1918–2006)

Gör en kostnadsfri värdering!

Björn Wiinblad (1918–2006)

Antal besök: 270