VAS, porslin, Greta-Liisa Jäderholm Snellman, Arabia, Finland. 1927. Signerad.

228690. VAS, porslin, Greta-Liisa Jäderholm Snellman, Arabia, Finland. 1927. Signerad.

Lysterglasyr med handmålad dekor i guld. Signerad "CHJ, 1927, Arabia".

Höjd 32,5 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Höjd 32,5 cm.

Obetydligt bruksslitage.

Antal besök: 910